Panoview

Moderní technologie 3D virtuální prohlídky je složená ze vzájemně provázaných panoramatických fotografií, které zobrazují prostor v celém zorném úhlu 360° horizontálně a 180° vertikálně. Výsledný dojem působí tak, jako bychom se nacházeli v reálném místě.

Zákazník se může pomocí myši pohybovat v prostoru a tak vidí vše kolem sebe, nad sebou a pod sebou, přiblížením si může prohlédnout zajímavé detaily, a to vše z pohodlí domova či kanceláře u svého počítače.

Sférické snímkování

Při fotografování používáme techniku tří různých expozic pro získání snímku s vysokým dynamickým rozsahem (high dynamic range – HDR), který umožnuje vyrovnání kontrastu přesvětlených a příliš tmavých částí snímku. Výsledkem je dokonalý obraz foceného prostoru, který můžeme zobrazit jako statický panoramatický snímek, snímek „ Malá planetka“ (Little Planet viz obrázek vlevo nahoře) nebo jako interaktivní sférickou fotografii. Snímky pro virtuální prohlídky se pořizují ve vysoké kvalitě. 112,5 Mpx fotografie s rozlišením 15 000 x 7 500 pixelů nabízí dokonalé detaily, které dnes již zákazníci vyžadují.

PanoView nabízí širokou škálu možností:

  • Hotspot – jednotlivé panoramatické fotografie lze mezi sebou vzájemně propojit aktivními body (tzv. hotspoty) do virtuální prohlídky. Kliknutím na tyto body, je možné přecházet mezi jednotlivými panoramaty z jedné scény do druhé.
  • Mapy – k jednotlivým panoramatickým snímkům lze přiradit polohu na mapě, a tím získat lepší orientaci v prostoru. Mapy mohou mít podobu půdorysů, turistických map, ortofotomap, orientačních či schematických map.
  • Radar – indikuje pozici panoramatického snímku na mapě a zobrazuje úhel záběru a jeho natočení.
  • Hudba – virtuální prohlídky lze podbarvit Vaší oblíbenou hudbou, a tím tak doladit celkový dojem z prezentovaného místa.
  • Kompas – ukazuje orientaci panoramatického snímku vůči severu.
  • WWW odkazy – do virtuální prohlídky lze vkládat různé webové odkazy (Vaše domovská stránka, spřátelené weby, sponzoři, …).
  • Ovládací prvky – ve scéně se pohybujete buď myší, nebo přidanými tlačítky (vlevo, vpravo, nahoru, dolu, přiblížení, oddálení), dále může virtuální prohlídka obsahovat ovládání hlasitosti, autorotaci, fullscreen, přehrát následující nebo předchozí panorama.
  • Formáty – virtuální prohlídku lze připravit pro různé technologie: Flash pro vložení na webové stránky, samostatně spustitelný soubor EXE pro lokální aplikace nebo CD, HTML5 verze virtuálních prohlídek pro iPhone/iPad.

Výhody panoview

Virtuální prohlídky je možné umístit na: webové stránky, mobilní telefon, samospustitelné CD a DVD, tištěné reklamní materiály, reklamní video.

Jsou vhodné pro prezentaci měst, obcí, škol, úřadů, firem, obchodů, sportovišť, hotelů, restaurací, nemovitostí, hradů, zámků, krajiny, technických zařízení, apod.

Virtuální prohlídka je jedním z nejmodernějších a nejatraktivnějších způsobů, jak upozornit Vašeho návštěvníka či zákazníka na jedinečnost Vašich prostor, ať už se jedná o interiér či exteriér, a nalákat ho tak k osobní návštěvě.